Działanie aloesowej pasty Forever Bright
 Oceń wpis
   
Przede wszystkim wciąż jeszcze zbyt mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowie całej naszej jamy ustnej zależy bardzo mocno od ogólnej kondycji organizmu. Często zdarza się, że stomatolog już od pierwszego spojrzenia może stwierdzić, czy ma do czynienia z pacjentem ogólnie silnym i odpornym czy też dość wątłym, co dla zdrowia jest warte jego codzienne odżywianie się, a nawet zidentyfikować niektóre choroby ogólnoustrojowe, jak np. cukrzyca. Także powszechna wiedza na temat chorób przyzębia jest wciąż jeszcze zbyt mała, wiele osób po prostu nie wie, jak można ustrzec się tych schorzeń, na ogół bardzo trudnych w leczeniu. Ze względu na naturalne właściwości czystego miąższu aloesowego, niektóre spośród produktów FLP są wręcz idealne do higieny i pielęgnacji jamy ustnej, tak jakby stworzono je specjalnie z myślą o utrzymaniu w zdrowiu i wspaniałej kondycji zębów i przyzębia i to w każdym wieku!
Powiedzmy sobie wyraźnie - śluzówka jamy ustnej podlega procesom starzenia się jeszcze łatwiej niż skóra!
forever bright
Dlaczego tak się dzieje? To proste - jest cieńsza i delikatniejsza. Wiotczeje i traci spójność jeszcze szybciej niż np. cera i tak jak ona wymaga "zabiegów odmładzających". Aloes ze swoim działaniem regenerującym jest tu wręcz idealny! Od dawna już stosowano w gabinetach stomatologicznych wstrzykiwanie Biostyminy (wodny skoncentrowany wyciąg z biostymulowanego aloesu) w dziąsła przy stwierdzonym ich zaniku.
Składniki zawarte w miąższu aloesowym stymulują komórki zwane fibroblastami do produkcji kolagenu, bez którego tkanka dziąseł traci zwartość.
Już każde odpowiednio staranne mycie zębów Aloesową Pastą Forever Bright(www.aloesforever.eu/produkt/pasta-do-zebow-z-aloesem-i-propolisem-forever-bright) , jest swoistą "maseczką odmładzającą" dla śluzówki jamy ustnej, zwłaszcza jeśli połączymy ten zabieg z delikatnym masażem dziąseł.
Po takiej pielęgnacji dziąsła są lepiej ukrwione, tkanka błony śluzowej szybciej się regeneruje a fibro-blasty podejmują intensywną produkcję kolagenu wzmacniającego strukturę tkanki przyzębia.
Jeżeli już mowa o niezwykłej, Aloesowej (aż 36% zawartości czystego aloesu!) Paście do Zębów(www.forever.iq.pl/produkt/pasta-do-zebow-forever-bright-toothge)l, to przypominam, że należy ona do past nie zawierających fluoru.
To bardzo ważne zwłaszcza dla tych, którzy źle tolerują związki fluorowe zawarte w powszechnie dostępnych pastach, a także dla tych, którzy z past o wysokiej zawartości czynnego fluoru wcale nie są zmuszeni korzystać!
Gojące właściwości czystego aloesu sprawiają, że wszelkie podrażnienia dziąseł spowodowane użyciem innych, niezbyt właściwych preparatów pielęgnacyjnych, znikają szybko przy użyciu pasty Forever Bright.

 

Zalety aloesu kwas hialuronowy i jego zalety